ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Nisan 2013 Pazar 18:35

İtalya'da yemin sırasında silahlı saldırı

İtalyada yemin sırasında silahlı saldırı

İtalya'da Başbakanlık Sarayı Chigi'ye doğru ateş açan bir kişi, iki jandarma erini yaraladı. Olayda ayrıca bir hamile kadın da yaralandı.


İtalya'da Enrico Letta başkanlığında kurulan yeni hükümet Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yemin ederken başbakanlık önünde silahlı bir saldırı düzenlendi.

İtalya'da Enrcio Letta'nın başbakanlığında kurulan yeni hükümet, Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano'nun huzurunda yemin ederek göreve başladı.

Enrico Letta başkanlığında kurulan yeni hükümet, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yemin etti. Ancak yemin sırasında Başbakanlık önünde silahlı bir saldırı düzenlendi. Saldırıda iki polis yaralandı.

Polislerden birinin boynundan, diğerinin ise ayağından yaralandığı bildirildi. Boynundan yaralanan polisin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Olayı gerçekleştiren saldırgan, polis tarafından gözaltına alındı.

Saldırının ardından bölge güvenlik çemberine alındı. Saldırının, Başbakan Enrico Letta ve kabinesinin Cumhurbaşkanlığı Sarayı Quirinale'de yemin ettiği sırada düzenlenmesi dikkati çekti.

AKLi DENGESi YERiNDE DEĞiL

Saldırganın 49 yaşındaki Calabrialı Luigi Preiti olduğu bildirildi. Preiti'nin birkaç el ateş açtıktan sonra kaçmaya çalıştığı sırada güvenlik güçleri tarafından yakalandığı ifade edildi.

Preiti'nin akli dengesinin yerinde olmadığı belirtiliyor. Olayda, yakında bulunan hamile bir kadının da yaralandığı kaydedildi. 

Sabıka kaydı bulunmayan saldırganın, tek başına hareket ettiği tahmin ediliyor.

İNTiHAR ETMEK iSTEDi

İtalya İçişleri Bakanı Angelino Alfano, saldırının endişeye yol açmadığını söyledi.

Alfano, "trajik suçun, intihar etmek isteyen bir işsiz tarafından işlendiğini" belirtti.

Güvenlik önlemlerinin artırıldığını ifade eden Alfano, olaydan hemen sonra saldırganın intihar etmek istediğini ancak silahında mermi kalmadığı için bunu yapamadığını kaydetti.

Alfano, saldırganın altı el ateş ettiği bilgisini verdi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER