ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 15:53

İsveç'te polis bir zanlıyı bacağından vurdu


Türkiye’de Gezi Parkı protestocularına polis müdahalesi Avrupa ülkeleri tarafından eleştirilirken, İsveç’te güvenlik güçlerinin bazı olaylarda zanlıları silahla vurması tartışma konusu.

Göteborg şehri yakınlarında bulunan ''Kungälv'' ilçesinde dün meydana gelen en son olayda, hırsızlık iddiasıyla gözaltına alınmaya çalışan ve üzerinde hiçbir tehdit edici madde olmayan 45 yaşında bir kişi polis tarafından bacağından vuruldu. Polis, zanlının hatayla vurulduğunu savunurken, zanlı hastanede tedavi altına alındı.

İsveç'in Malmö şehrinde polis 8 ay önce, elinde bıçak bulunan ve sokakta tehdit savuran bir kişiyi ayağından vurarak etkisiz hale getirmişti. Görgü tanıkları 8 polisin sarhoş olan zanlıyı vurarak etkisiz hale getirmesine tepki göstermişti. 6 ay önce de kuyumcuyu soyan ve elinde oyuncak silah bulunan bir gencin polis tarafından vurularak öldürülmesi de kamuoyundan tepki almıştı. 2 ay öncede göçmenlerin kalabalık yaşadığı Husby bölgesinde 69 yaşında akli dengesi yerinde olmayan ve çevreyi rahatsız eden bir kişiyi polisin vurarak öldürmesi ülke genelinde büyük tepkiye neden olmuş ve göçmen gençler isyan başlatmıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER