ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 11:47

İsveç'in örnek doktoru bir Türk

İsveçin örnek doktoru bir Türk


İsveç’in Skaraborg eyaletinde her yıl verilen 'örnek doktor' ödülünü bu yıl Dr. Harun Serkan Uzel aldı.

Skövde şehrindeki devlet hastanesinde iç hastalıkları ve kardiyoloji bölümünde ihtisas yapan Uzel'i tanıtan ödül komitesi başkanı Dr. Ninna Fanni, "Hiçbir zaman güler yüzlülüğünü kaybetmez, en sıkıcı sorulara bile sabırla cevap verir. Hasta ve genç doktor adayları ile empati kurar. Çalışkanlığı ile gerçekten örnek bir doktor." ifadelerini kullandı.

Konya’nın Kulu ilçesinden 10 yıl önce İsveç’e yerleşen ve 8 yıldır da Skövde şehrinde doktorluk yapan Dr. Harun Serkan Uzel, ödülü kazanmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. "Genç doktor adaylarına örnek gösterildiğim içinde ayrıca sevinçliyim." diyen Uzel, "Gerek mesleki gerekse sosyal yaşantımda örnek olmak ve bunun da almış olduğum ödülle tasdik edilmesi bana büyük gurur ve onur verdi. Bununla birlikte sorumluluğumun ve benden beklentilerin de arttığının farkındayım. Türkleri ve Türkiye’yi temsil eden bir birey olarak buradaki vatandaşlarımıza da örnek olabilmek ve İsveç’teki entegrasyon surecinde bu ödülle katkıda bulunmakta benim için ayrıca önem arz ediyor. İnşallah bundan sonra da meslek hayatıma aynı özveriyle devam ederim." şeklinde konuştu.

1990 yılından beri verilen bu ödeülle ilk defa bir yabancı uyruklu bir doktorun layık görülmesi bölgede ikamet eden göçmen kökenli vatandaşları da sevindirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER