ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2014 Perşembe 11:33

İşte grevlerin Lutfhansa'ya maliyeti!

İşte grevlerin Lutfhansaya maliyeti!

Almanya’da pilotlar ile Lufthansa arasındaki anlaşmazlığın maliyeti açıklandı.


Almanya’da pilotlar ile Lufthansa arasındaki anlaşmazlığın maliyeti açıklandı. Lufthansa tarafından açıklanan rakamlara göre, nisan ayından bu yana Pilotlar Sendikası Cockpit tarafından gerçekleştirilen 9 grev nedeniyle, Lufthansa 170 milyon Euro zarar etti. Lufthansa, Lufthansa Cargo ve Lufthansa’nın yan kuruluşu Germanwings’in grevler nedeniyle 5 bin 900 uçuşu iptal etmek zorunda kaldığı kaydedilirken, grevden 660 bin yolcunun etkilendiği açıklandı.

Grevlere rağmen Lufthansa’nın 2014 yılı içerisinde şu ana kadar 849 milyon kâr elde ettiği duyurulurken, yeni grevler olmaması durumunda kârın yıl sonuna kadar 1 milyar Euro’yu bulmasının beklendiği bildirildi. Lufthansa’nın 2015 yılı hedefinin 2 milyar Euro kazanç olduğu duyuruldu.

Lufthansa ile Alman Pilot Sendikası Cockpit arasında 5 bin 400 pilotun erken emeklilik hakkı konusunda anlaşmazlık bulunuyor. Sendika 55 yaşında emekliliğin geri getirilmesini talep ederken, Lufthansa 59 yaş, yeni göreve başlayan pilotlarda ise 61 yaşında emeklilik öngörüyor. 


KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER