ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Temmuz 2014 Çarşamba 14:06

İsrail'in Gazze'ye hava saldırıları

İsrailin Gazzeye hava saldırıları

İran, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınayarak tüm Müslüman ülkeleri vakit kaybetmeden etkili tepki göstermeye çağırdı.


İran, İsrail'in Gazze'ye yönelik son günlerde artarak devam eden saldırılarını kınayarak tüm Müslüman ülkeleri ve toplumları bu durum karşısında vakit kaybetmeden etkili tepki göstermeye çağırdı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham, konu hakkında yaptığı açıklamada, "Üç siyonist rejim (İsrail) yerleşimcisinin kaçırılması bahane edilerek yapılan bu acımasız saldırı ve katliamlar, özellikle şehit edilen gencecik bir Filistinlinin, teröristlerin Suriye ve Irak'taki cinayetlerini çağrıştıran yürek yaralayıcı ve feci sahneleri, Siyonistlerin kahraman Filistin halkının direnişi karşısındaki acizliğini açıkça gözler önüne seriyor" dedi.

Afham, "Mübarek ramazan ayında Filistin halkına yapılan bu saldırıların, tüm Müslüman ülke ve halklarının siyonist rejime (İsrail) olan nefret ve öfkesinin artması ve bu rejimin dünyada git gide yalnızlaşmasıyla sonuçlanacağını" ifade etti.
Tüm Müslüman ülkeleri İsrail'in insanlık dışı tutumu ve cinayetleri karşısında ivedilikle etkili tepki göstermeye çağıran Afham, "Müslüman ülkeler ile Arap ülkeleri ve insan hakları savunucusu tüm sivil toplum kuruluşları, cinayetleri Uluslararası Ceza Mahkemesi gibi uluslararası hukuk platformlarına taşımaya karar veren Filistin halkını desteklemelidir" diye konuştu.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER