ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ağustos 2014 Pazartesi 14:42

İsrail'e havan topu saldırısı

İsraile havan topu saldırısı

İzzeddin el-Kassam Tugayları ile Kudüs Seriyyelerinin, Erez Sınır Kapısı çevresindeki İsrail hedeflerine havan topu saldırısı düzenlediği bildirildi.


 
 
Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ile İslami Cihad'a bağlı Kudüs Seriyyeleri’nin, Erez Sınır Kapısı çevresindeki İsrail hedeflerine havan topu saldırısı düzenlediği duyuruldu.

Kassam Tugayları ve Kudüs Seriyyeleri adına yapılan açıklamada, ortak düzenlenen bir operasyonla, Erez Sınır Kapısı çevresindeki bir hedef ve İsrail askerlerine ait bir karargahın 30 havan topuyla vurulduğu belirtildi.

İsrail ordusundan konuya ilişkin henüz herhangi açıklama yapılmazken, İsrail basını sabah saatlerinden itibaren Gazze Şeridi'nin sınırındaki bölgelerde "siren seslerinin kesilmediği"ni yazdı.

Öte yandan Kassam Tugayları tarafından gün içinde yayınlanan açıklamalarda, Bi’rus-Seba kentine "Grad tipi" füze atıldığı, Gazze Şeridi çevresindeki bazı bölgelere de 41 havan topu atıldığı kaydedildi. Kudüs Seriyyeleri ise Aşkelon (Askalan) kentine "Grad tipi" füze fırlattığını duyurdu.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER