ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2012 Salı 08:21

İsrail'den bir Ali Cengiz oyunu mu?

İsrailden bir Ali Cengiz oyunu mu?

İsrail askerlerini zulüm ile tanıyorduk ama dün izlediğimiz videoda kendilerine kızan, hatta döven kıza bir fiske bile vurmadılar. Neden?


Ağabeyinin gözaltına alınmasına kızan küçük kızın, İsrail askerlerine bağırıp çağırması ve kafa tutması karşısında askerlerin kıllarını bile kıpırdatmaması akıllarda soru işaretleri oluşturdu.

10 yaşında bir kız çocuğu, bu küçük yaşında zorbalıkla ve zulümle tanıştı. İsrail askerleri tutukladıkları Filistin lilerle birlikte ağabeyini de tutukladı.

Küçük kızın isyanı büyüktü. Askerlere dakikalar boyunca kafa tuttu. Yüzlerine karşı bağırdı, hatta yumrukla vurur gibi yaptı. Askerlerse onun bütün çabalarına rağmen herhangi bir karşılık vermedi.

Olayın diğer boyutu ise tam da burada ortaya çıkıyor. Zira yaptığı katliamlarla onlarca çocuğun hatta beşikteki bebeklerin dahi ölümüne yol açan İsrail'in, bu görüntüleri özellikle servis ettiği iddia ediliyor.

 Bu görüntüleri yaymanın amacı İsrail'in imajını düzeltmek, İsrail askerlerinin çocuklara karşı aslında ne kadar hoşgörülü olduğunu vurgulamak. Hatta bu tür mizansen görüntüleri çekmek için çocuklara para verildiği ifade ediliyor.

Görüntülerdeki kızın sarışın olması ve hem onun, hem de diğer çocukların Filistin'in yerli Araplarına pek benzememesi, bu iddiaları kuvvetlendiriyor.

 

İŞTE O GÖRÜNTÜLER...

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER