ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Temmuz 2014 Cuma 16:42

İsrail yine hastane vurdu!

İsrail yine hastane vurdu!

Beyt Hanun hastanesi top ateşiyle vuruldu. Bazı hastaların yaralandığı ve hastane binasında da hasar oluştuğu bildirildi.


İsrail topçularının Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun hastanesini top ateşiyle vurması sonucu bazı hastaların yaralandığı ve hastane binasında da hasar oluştuğu bildirildi.

AA muhabirine konuşan Beyt Hanun Hastanesi Başhekimi Eymen Hamdan, Gazze'nin kuzey sınırında konuşlanan İsrail topçu birliklerinin hastanenin çocuk ve idare bölümünü vurduğunu, saldırıda hastalardan bazıları yaralanırken hastane binasında da büyük hasar oluştuğunu belirtti.

Hamdan, "Gazze'de çocuk ve kadınların öldürüldüğü saldırılar soykırımdır. Savaş suçu bu uygulamayı kınıyorum" dedi.

Öte yandan görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, topçu atışları sonucu bazı evler ve ziraat alanları isabet alırken, İsrail deniz birlikleri de denizden kıyı şeridindeki Filistinlilerin evlerine ağır makineli tüfeklerle ateş açtı. Atılan top ve açılan ateş sonucu çok sayıda ev ve ziraat alanı zarar gördü.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri de yaptığı yazılı açıklamada, aynı aileden 3 Filistinli çocuğun öldürülmesiyle ilgili olarak, "Gazze'deki ölen çocukların sorumlusu Netanyahu'dur ve bedelini ağır ödüyecektir" ifadelerine yer verdi.

İsrail Başbakanlık Sözcüsü Ofir Gendelman, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun, İsrail ordusuna, Gazze'den İsrail'e uzanan tünellerin vurulması amacıyla kara harekatı başlatılması emrini verdiğini açıklamıştı. İsrail ordusuna ait zırhlı araç ve tanklar Gazze'nin kuzey ve güneydeki bazı kentlerine girmiş, ordu ile Filistinli silahlı gruplar arasında çatışmalar başlamıştı.

İsrail'in "Koruyucu Hat" adıyla Gazze'ye saldırılarının başladığı 7 Temmuz'dan bu yana ölen Filistinlilerin sayısı 264'e yükselirken, yaralıların sayısı 1990'a ulaştı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER