ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Temmuz 2014 Salı 01:06

İsrail uçakları Gazze'yi vurdu

İsrail uçakları Gazzeyi vurdu

İsrail savaş uçaklarının, Gazze'nin güneyinde bulunan Filistin topraklarını hedef alan 20 hava saldırısı düzenlediği belirtildi.


İsrail savaş uçaklarının, Gazze'nin güneyinde bulunan Filistin topraklarını hedef alan 20 hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları tarafından Gazze'nin güneyindeki Refah kenti yakınlarına 20 füze atıldı.

Filistin'deki hastane kaynakları da Refah kentinin doğu sınırına düzenlenen hava saldırılarını doğrularken, olayda ölen ya da yaralanan olmadığını belirtti.
İsrail saldırılarının bölgedeki onlarca ev ile tarım arazilerinde hasara neden olduğu kaydedildi.

Cibaliya'da 1 çocuk yaralandı-

İsrail uçaklarının Gazze'nin kuzeyine düzenlediği hava saldırısında Filistinli bir çocuğun yaralandığı belirtildi.
Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra, Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliya beldesine düzenlenen hava saldırısında 4 yaşındaki bir çocuğun yaralandığını söyledi.

Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaralı çocuğun Gazze'nin kuzeyindeki Kemal Advan Hastanesinde tedavi altına alındığını ifade etti.

İsrail savaş uçaklarının Cibaliya beldesindeki tarım arazilerini de vurduğu aktarıldı.

Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Lahya beldesindeki boş bir arazinin de bombalandığı, hava saldırısında ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi.

 Gazze'den İsrail'in güneyine 33 roket-

İsrail ordusundan yapılan açıklamada ise gece yarısından bu yana Gazze'den İsrail'in güneyine 33 roket atıldığı belirtildi.

İsrail Ordusu sözcüsü Peter Lerner, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, gece yarısından itibaren Gazze'den İsrail'in güneyine 33 roket ve havan mermisinin atıldığını ifade etti.

Lerner açıklamasında, roketlerin hangi bölgelere düştüğü, ölen ya da yaralanan olup olmadığı konusunda ise bilgi vermedi.

Son 24 saatte İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında 7'si İzzettin el-Kassam Tugayları mensubu olmak üzere 9 Filistinli öldü, çok sayıda Filistinli yaralandı.

HAMAS İSRAİL'İN TAVRINI DOĞAL BULDU

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zühri, Gazze'den İsrail'in güneyine roket saldırısı düzenlenmesini "İsrail'in işlediği suçlara karşı doğal bir tepki" olarak nitelendirdi.

Hamas hareketi Sözcüsü Sami Ebu Zühri, yaptığı açıklamada, "İsrail mesajı iyice almalı, tehditleri bizim gözümüzü korkutamaz, şartlarına teslim olmayacağız. İşlediği suçlara karşılık vereceğiz. Eğer halkımıza karşı işlediği suçlara son vermezse bu karşılık daha da büyük şekilde olacak" ifadesine yer verdi.

İsrail savaş uçakları dün akşam Gazze'nin güneyine saldırı düzenlemiş, Gazze'den ülkenin güneyine yaklaşık 50 roketin atıldığını açıklamıştı.

Öte yandan Hamas'ın silahlı kanadı olan İzzettin el-Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze sınırındaki çeşitli bölge ve beldelerine onlarca roket atıldığı belirtildi.

Açıklamada, İsrail saldırılarına karşılık Gazze sınırında bulunan İsrail'in Netivot, Ofkim, Esdud ve Askalan bölgelerine onlarca roket atıldığı kaydedildi.
İsrail'in Gazze'ye dünden bu yana düzenlediği hava saldırılarında 7'si İzzettin el-Kassam Tugayları mensubu 9 Filistinli öldü, çok sayıda Filistinli yaralandı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER