ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Hafif Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Temmuz 2014 Pazartesi 12:39

İsrail sivillleri hedef almaya devam ediyor

İsrail sivillleri hedef almaya devam ediyor

İsrail’in F-16 savaş uçakları sivillerin yaşadığı bir evi hedef aldı.


İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda F-16 savaş uçaklarının sivillerin yaşadığı bir evi hedef alarak yerle bir etmesi kameralara yansıdı.

İsrail’in geçen haftadan bu yana Koruyucu Hat adıyla Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda sivillerin yaşadığı bir evi hedef alarak yerle bir etmesi kameralara yansıdı. İsrail Hava Kuvvetleri şüpheli olarak gördüğü evin sahibi Samir Nofal ile irtibata geçiyor ve evi boşaltmalarını istiyor. Samir Nofal’ın ve komşularının evlerinin boşaltmalarından 15 dakika sonra İsrail Hava Kuvvetleri bir uyarı atışı yapıyor. Uyarıdan 5 dakika sonra ise İsrail F-16’ları iki adet füze göndererek Samir’in evini yıkıyor.

İsrail’in kullandığı ‘Knock on the roof’ adı verilen bu tartışmalı yöntemle gerçek saldırıdan bir süre önce ölümcül olmayan bir ses bombası gönderiliyor. Bu uyarı atışının ardından ise gerçek bombalar gönderilerek hedef vuruluyor. Uyarı atışı ile gerçek saldırı arasında tam olarak kaç dakika olduğu ise bilinmiyor. Bu sürenin bazen kısa olması binada yaşayanların evi tahliye etmesi için yeterli zaman bulamamasına neden oluyor.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER