ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Temmuz 2014 Cumartesi 21:29

İsrail savaş suçu işliyor

İsrail savaş suçu işliyor

Filistin-İsrail barış müzakerelerinin Filistin Başmüzakerecisi Saib Ureykat, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'a mektup yazıldığını belirtti.


Filistin-İsrail barış müzakerelerinin Filistin Başmüzakerecisi Saib Ureykat, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'a Filistin halkının korunması amacıyla çalışmalara başlanması yönünde mektup yazıldığını belirtti. Aynı zamanda, Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Kurulu üyesi olan Ureykat tarafından yapılan yazılı açıklamada, FKÖ'nün siyasi kurulunda bir dizi kararlar alındığı belirtildi.

İsrail savaş suçu işliyor

Bu kararların başında Filistin halkını korumak için mektubun BM Genel Sekreterine gönderilmesi geldiği ifade edilirken, açıklamada ayrıca, Filistin'in BM'deki üye olmayan gözlemci devlet statüsünün tamamlanmak istendiği kaydedildi.

Açıklamada, Ureykat'ın şu ifadelerine yer verildi:

"İsrail Gazze'ye yönelik vahşice saldırı düzenleyerek savaş suçu işliyor. İsrail bu saldırıları kendisini savunmak için değil, işgalini, yerleşim birimlerini, duvarlarını savunmak için yapıyor. Filistin şu anda üye olmayan gözlemci devlet statüsünde. Bu nedenle, biz konumumuzun bize sağladığı kadarıyla Filistin halkının uluslararası korunması için çalışıyoruz."

İsrail'in pazartesi gününden bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 129'a, yaralıların ise 941'e yükseldiği bildirildi.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER