ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2014 Cuma 16:57

İsrail ordusu ilerleme kaydedemedi

İsrail ordusu ilerleme kaydedemedi

İsrail ordusunun, doğu ve kuzey sınırlarında Filistinli grupların direnişiyle karşılaştığı ve ilerleme kaydedemediği bildirildi.


Gazze'ye 17 Temmuz'da karadan saldırı başlatan İsrail ordusunun, doğu ve kuzey sınırlarında Filistinli grupların direnişiyle karşılaştığı ve ilerleme kaydedemediği bildirildi.

Alınan bilgilere göre, başta İzzeddin el-Kassam Tugayları ve Kudüs Seriyyeleri başta olmak üzere diğer Filistinli gruplar, İsrail ordu birlikleriyle doğrudan çatışmalara giriyor, ayrıca Tel Aviv, Askalan, Aşdod ve Sderot gibi birçok kente füze saldırısı düzenliyor.

İsrail'in Gazze'ye yönelik hava, kara ve denizden başlattığı saldırılara karşı bölgede aktif olan İzzeddin el-Kassam Tugayları, Kudüs Seriyyeleri, Aksa Şehitleri Tugayları, Ebu Ali Mustafa Tugayları, Nasır Salahaddin Tugayları ve Mücahidler Tugayı'nın direniş gösterdiği belirtiliyor.

İsrail'e 8 füze atıldı

Öte yandan Gazze'deki direniş gruplarının bugün İsrail'e 8 füze attığı bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Koruyucu Hat Operasyonunun" başlamasından bu yana, İsrail'e 843 füze fırlatıldığı, bunlardan 658'inin ülkenin çeşitli bölgelerine düştüğü, 166'sının ise "Demir Kubbe" savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Gazze'den bugün 8 füze fırlatıldığı, bunlardan 7'sinin İsrail'e düştüğü ifade edilen açıklamada ayrıca, İsrail ordusunun, Gazze'deki "45 noktayı" hedef aldığı, bunların arasında üst düzey bir Hamas yetkilisine ait ofisin bulunduğu ifade edildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER