ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2014 Çarşamba 13:06

İsrail Medyası kendi ordusuna kızgın

İsrail Medyası kendi ordusuna kızgın

İsrail medyası, Gazze'de bulunan İsrail askerlerinin geri çekilmesini yenilgi olarak yorumladı.


İsrail medyası, İsrail orudusunun  tek taraflı ateşkes ilan etmesi sonrasında Gzze'de blunan askerlerini tamammen geri çekmesini açıok bir yenilgi ilanı olarak yorumladı.  İsrail'in önceki gün tek taraflı ateşkes ilan etmesi, dün de tüm askerlerini Gazze'den çektiğini duyurmasını, İsrail medyası, yenilginin ilanı olarak kabul etti.

"Bir goril kadar büyük, hantal ve sakar olan İsrail ordusu"

İsrail'in önemli gazetelerinden Haaretz, İsrail ordusunun Gazze saldırılarının ardından yenildiğini söyledi ve "İsrail ordusu ya beynini depoya kaldırdı, ya da Hamas'a kiraladı. Bütçesi artmasına rağmen Hamas'ı yenemedi" dedi.

Haaretz, İsrail ordusunu King Kong'a benzeterek şu ifadeleri kullandı: "Bir goril kadar büyük, hantal ve sakar olan İsrail ordusu, her attığı adımda bir evi, köprüyü ya da BM okulunu yıktı. Ama bu ordunun daha güçlü ve büyük olmaya değil, daha zeki olmaya ihtiyacı var". İsrail basınında çıkan diğer haberlerde de, İsrail'in 8 Temmuz'da başlattığı ve binin üzerinde sivili öldürdüğü 'Koruyucu Hat' Operasyonu'nun başarısızlıkla sonuçlandığı ve bu savaşın galibinin Hamas olduğu belirtiliyor. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER