ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Eylül 2014 Pazartesi 10:10

İsrail, IŞİD'e atom bombasına sıcak bakıyor

İsrail, IŞİDe atom bombasına sıcak bakıyor

İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi İsrail halkının büyük bölümünün Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞID) karşı atom bombası kullanılmasını doğru bulduğunu iddia etti.


 
Ülkenin kuzeyinde Garda Gölü kıyısındaki Sirmione kentinde, Berlusconi’nin liderliğini yaptığı Forza İtalia (Haydi İtalya) Partisi’nin genç politikacı yetiştirmeye yönelik okul kurma projesiyle ilgili bir toplantı düzenlendi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Silvio Berlusconi, ilginç iddialarda bulundu.

İsrail halkının büyük bir tedirginlik içinde olduğunu öne süren Berlusconi, İsrail’de bulunan her ailenin en az bir bireyinin “deli Hitler” tarafından yok edildiğini belirterek, “Yahudileri o topraklardan kovup İsrail’i silmeyi hedefleyen İslami bir patlamanın korkusunu taşıyan onların (İsrail halkı) yerinde olsanız siz ne düşünürsünüz” dedi.

“İsrail halkı atom bombasını haklı buluyor”

IŞID’ın dünya için Hitler’e benzer bir tehdit olduğunu belirten Berlusconi, sözlerini şöyle sürdürdü “Size kesinlikle söyleyebilirim ki, İsrail halkının büyük çoğunluğu, şimdi benzer bir tehlikeyle karşı karşıya olma durumunda savunma amaçlı atom bombası kullanılmasını doğru buluyor.”
KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER