ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 15:34

İsrail ile Güney Kıbrıs'tan ortak tatbikat


Güney Kıbrıs ile İsrail silahlı kuvvetleri tarafından dün Limasol açıklarında, kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

İsrail’e ait 5 savaş gemisinin hazır bulunduğu tatbikatta, Rum Liman ve Liman Polisi’ne ait devriye gemileri, Larnaka Sivil Savunma Teşkilatı sağlık ekipleri, Larnaka ve Limasol hastanelerinde çalışanlar iştirak etti.

İsrail’in Güney Kıbrıs Büyükelçisi Michael Hariri’nin de hazır bulunduğu ortak tatbikat günübirlik sürdü. Rum Savunma Bakanlığı tarafından yapılan tatbikatta canlandırılan senaryo ile ilgi açıklamada Larnaka’daki “Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi operasyon sorumlusu olarak Rum yönetimine ait bütün ilgilileri oluşturulan kriz masasında topladığı belirtildi.

Ciddi deniz kazasında çok sayıda yaralı ve kayıp olması nedeniyle Hayfa’daki RCC’dan yardım istendiği, İsrail’in bu çağrıya 5 savaş gemisiyle cevap verdiği eklendi. Seferber edilen bütün imkânlar, belirlenen 200 mil kare çapındaki alan içerisinde arama kurtarma faaliyeti gerçekleştirilen tatbikat kapsamında, iki saat içerisinde bütün yaralıların 4 helikopterle Limasol ve Larnaka hastanelerine taşındığı ve kayıpların bulunduğu kaydedildi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER