SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Kasım 2014 Perşembe 13:37

40 yaş altı Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girişine izin verilmiyor

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/mescidi-aksa-1483491-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/mescidi-aksa-1483491-622x360.jpg
İsrail bunu da yaptı

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri devam ediyor


İslami Vakıflar Genel Müdürü Hatib, 40 yaş altı Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girişine izin verilmediğini bildirdi.

İslami Vakıflar Genel Müdürü Şeyh Azzam El-Hatib, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabah 10 Yahudi yerleşimci, İsrail askerlerinin korumasında El-Megaribe kapısından Mescid-i Aksa'ya girdiğini belirtti.

İsrail askerlerinin Müslümanların Aksa'ya girişine engellediğini ve Batı Şeria ile Kudüs arasındaki kontrol noktalarda sıkı denetim uyguladığını aktaran Hatib, 40 yaş altı Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girişine izin verilmediğini de bildirdi.

Yahudiler, içerisinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun bulunduğu Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa külliyesinin altında, "Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu" iddiasıyla bu alanda kazı çalışmaları yapıyor.

Yahudi yerleşimciler ve İsrailli yetkililer, zaman zaman Aksa Külliyesi içerisine girerek cami cemaatini ve eğitim gören öğrencileri taciz ediyor. Müslümanların karşı çıktığı bu tür ihlaller nedeniyle Mescid-i Aksa'da sık sık gerginlik yaşanıyor.

Çarşamba günü de yaklaşık 100 Yahudinin Mescid-i Aksa'nın avlusuna girişine izin verilmesinin ardından Aksa ve çevresinde çıkan çatışmalarda 27 kişi yaralanmıştı. Olayda İsrail askerlerinin, 1967'den beri ilk kez Mescid-i Aksa külliyesinin ana mihrabının bulunduğu kubbenin altına kadar giderek, Kıble Mescidi'nin içinde mihrab ve minberin yer aldığı bölgeye postallarıyla girdiği belirtilmişti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

Putin dünyanın en güçlü ismi

SONRAKİ HABER

En güçlü erkekler bile 30 saniye dayanabildi

YORUM YAZ
2 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - mert can:07 Kasım 2014, Cuma 13:53

    çok iyi böle devam et katil israil hiç yolundan şaşma hatta dahada arttırmalısın şiddeti arttırki taşın konuşmasını beklemeyelim

  • - kamuran koz:07 Kasım 2014, Cuma 00:20

    Allahın, Meleklerin ve Tüm insanların Laneti, İsrail ve ülkemizdeki destek ve uzantılarının üzerine olsun. Amin.