ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 21:08

İsmail Heniye'den açıklama

Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniye'nin Dışilişkiler Danışmanı Basim Naim, Gazze'de İzzettin el-Kassam Tugayları ve İsrail askerleri arasında meydana gelen çatışmaların durdulması için Mısır makamlarıyla irtibata geçtiklerini belirterek, "Mısır, İsrail ile gerginleşen ilişkilerimizde arabulucu rolünü sürdürecek" dedi.


Naim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mısır'ın, Hamas ve İsrail arasında çıkabilecek muhtemel çatışmalarda arabulucu olarak kalacağını dile getirerek, "Gazze yönetimi, Mısır'daki mevcut yönetim ile Refah Sınır Kapısı ve İsrail ile ilişkiler başta olmak üzere bir takım konularda periyodik olarak iletişim halinde" diye konuştu.

Gazze yönetimi, dün, İsrail ordusunun Gazze'nin güneyindeki el-Karara beldesinin doğusuna düzenlediği topçu ateşi ve hava saldırısında, İzzettin el-Kassam Tugaylarına mensup 4 askerin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada ise "Yerin 18 metre altında ve bin 700 metre uzunluğunda olan, İsrailli sivillerin yaşadığı bölgeye açılan tünelde yürütülen operasyon sırasında, Hamas'ın patlattığı bomba ile 5 İsrail askeri yaralandı" ifadeleri kullanılmıştı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER