SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 09:44

IŞİD'ten helal futbol şampiyonası!

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/isid-stratejik-noktayi-ele-gecirdi-1475979-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/isid-stratejik-noktayi-ele-gecirdi-1475979-622x360.jpg
IŞİDten helal futbol şampiyonası!

Nerdeyse tüm dünyanın peşine düştüğü İŞİD terör örgütü, müttefiklere meydan okurcasına ay sonuna kadar Libya topraklarında kendi futbol şampiyonasını düzenleyeceğini açıkladı.


İŞİD futbol şampiyonası haberini “Alfajer” televizyon kanalı aracılıyla duyuran militanlar, “Şampiyona Libya’nın Derna şehrinde yapılacak. Kesin tarihini elbette güvenlik önlemleri yüzünden açıklamıyoruz. Şampiyonaya Afganistan, Irak, Mısır, Suriye ve Libya’dan futbolcular katılacak. Oyuncuların çoğu İŞİD’e katılmadan önce zaten profesyonel spor yapıyordu. Bizim futbol şampiyonasında oyunun kuralları da farkı olacak. Şeriat hükümlerine sadık yeni kurallarımız olacak” dendi.

Neden futbol şampiyonası düzenleme kararı aldıklarını da aynı televizyon kanalına söyleyen militan organizatörler, “Böylece örgütün faaliyetlerini cazip hale getirmeyi ve saflarımıza yeni katılımcı çekmeyi amaçlıyoruz” şeklinde konuştular.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Bali'de "kötü ruhlar kovuldu"

SONRAKİ HABER

Fransa’da kritik görüşme

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.