ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2014 Çarşamba 22:27

IŞİD'in en büyük korkusu

IŞİDin en büyük korkusu

Bir PKK’lı militan, çatışma halinde oldukları Radikal İslamcı örgütünün en çok karşılarındaki kadın savaşçılardan korktuğunu dile getirdi.


Peşmerge'nin ABD'nin desteği ile yaptığı operasyon sonucu Musul Barajı'nın kontrolü IŞİD'den alındı. Açıklama yapan bir kadın militan ise IŞİD'in en büyük korkusunun kadın PKK'lılar tarafından öldürülmek olduğunu söyledi.

IŞİD'in en büyük korkusu! Kadın PKK'lılar

Peşmerge’nin ABD hava bombardımanı desteğinde Erbil ve Sincar çevresinde yaptığı operasyona PKK’lılar da katıldı.

Kürtler dün de ABD desteğiyle Musul Barajı’nın kontrolünü IŞİD’den geri aldı.

Haftalardır Irak’ta terör estiren IŞİD militanları, Batı ülkelerinden peşmergeye gelen silah desteği ve ABD’nin hava bombardımanıyla ilk kez gerilemeye başladı.

IŞİD'İN EN BÜYÜK KORKUSU: KADIN PKK'LILAR

Wall Street Journal’a konuşan bir PKK’lı militan, çatışma halinde oldukları Radikal İslamcı örgütün en çok karşılarındaki kadın savaşçılardan korktuğunu şu sözlerle dile getirdi: “Kadınlar tarafından öldürülmekten çok korkuyorlar çünkü böyle bir durumda şehit olup cennete gidemeyeceklerini düşünüyorlar.” 

PKK'lıların omuzlarındaki silah ABD yapımı

IŞİD örgütünün Musul'un ardından ele geçirdiği Şengal (Sincar) İlçesi'nde, Ezdilere yönelik katliamları sürdürmesi üzerine Kandil Dağı'ndan Şengal Dağı'na gönderilen ve Saddam Hüseyin döneminden kalan karakollara yerleşen PKK'lılar, Üslendikleri karakollara PKK flamaları ile Abdullah Öcalan posterlerini asan PKK'lıların sorumlusu Agit Civyan, Şengal Dağı'nda üslenip artık çıkmayacakları ve burada, Suriye'nin Rojava bölgesindekine benzer yeni bir Kanton inşaa edecekleri iddialarının asılsız olduğunu söylemişti.

Görüntülenen PKK'lılarla ilgili ilginç bir ayrıntı ise,  PKK militanlarının omuzlarında asılı olan  M-16 silahları oldu. Amerikan yapımı bu silahlar daha önce de PKK'nın elinde görülmüştü.  2007 yılında dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ise silahlarla ilgili olarak ABD'den resmi olarak bilgi istemişti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER