SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Kasım 2014 Çarşamba 07:48

IŞİD'in dayanıklılığının kaynağı bulundu

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/isid-1485275-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/isid-1485275-622x360.jpg
IŞİDin dayanıklılığının kaynağı bulundu

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının Irak ve Suriye'de mevzilerde çatışırken enerji içeceği içtikleri iddia edildi.


IRAK Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının Irak ve Suriye'de mevzilerde çatışırken enerji içeceği içtikleri iddia edildi.
Alman NTV'nin Bloomberg ajansına dayandırarak verdiği haberde, IŞİD militanlarının özellikle gece çalışanların tükettikleri enerji içeceğinin bu özelliğini çatışmalar sırasında uyanık kalmak için kullandığı belirtildi. Bloomberg'in bir Türk iş adamından aldığı bilgiye göre, Türkiye'den Suriye'ye doğru her gün 4-5 kamyon enerji içeceği gidiyor. Türk iş adamı bu içeceklerin Suriye tarafında kime teslim edildiğini ise açıklamadı. Haberde, Türkiye'nin son dönemlerde Suriye'ye ihracatının arttığı da yazıldı. Sadece eylül ayında Suriye'ye 1,3 milyar dolarlık ihracat yapan Türkiye yeni bir rekor kırdı.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

Obama, Çin'de askeri törenle karşılandı

SONRAKİ HABER

IŞİD devlet kimliğini resmileştiriyor

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.