ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Kasım 2014 Salı 16:25

IŞİD'ın çok sayıda militanı öldürüldü

IŞİDın çok sayıda militanı öldürüldü

Irak'ta Ordu ve gönüllü tugayların IŞİD'e karşı yürüttüğü silahlı mücadele tüm hızıyla devam ediyor.


Irak Savunma Bakanlığı günlük operasyonlarla ilgili yeni bir bildiri yayınladı. Bildiride ülkenin Selahaddin ve Diyale illerinde düzenlenen operasyonlarda toplam 73 IŞİD üyesinin öldürüldüğü belirtildi.

Selahaddin ilinin Mekhul Dağı bölgesindeki IŞİD'e ait askeri kamp Irak savaş uçakları tarafından tespit edildikten sonra bombalandı. Operasyonda kampta bulunan 40 teröristin öldürüldüğü ayrıca doçka yüklü 10 aracın da imha edildiği bildirildi. Bildirinin devamında Irak Hava Kuvvetleri’nin Selahaddin ilinin El Duluiye ile Aziz Beled bölgelerindeki IŞİD'e ait mevzileri hedef alarak aralarında 3 yabancı uyruklu terörist dahil olmak üzere toplam 25 teröristi öldürdüğü, militanlara ait ağır silahların taşındığı 4 aracın da imha edildiği bildirildi.

Bildiride ayrıca, yapılan hava saldırılarının Askeri İstihbarat Biriminin temin ettiği titiz ve doğru bilgiler doğrultusunda gerçekleştiği belirtildi. Bildiriye göre Irak Ordusuna ait devriyeler Diyale'de Bakuba kentinin 7km güneyinde bulunan Buhruz kasabasında bahçeli alanda arama tarama yaparken bir grup IŞİD üyesiyle çatışmaya girdi, çatışmada 4 terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi. Bakuba'nın 45km kuzey doğusunda yer alan Şervin bölgesinde IŞİD'e ait 3 araçlık konvoya havadan müdahale edilerek 4 teröristin öldürüldüğü ifade edildi.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER