SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2014 Cuma 09:43

Sabina ve Samra IŞİD'e katıldıklarına bin pişman!

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/samra-1475061-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/samra-1475061-622x360.jpg
IŞİDe katıldıklarına bin pişmanlar

Geçtiğimiz nisan ayında Avusturya'nın başkenti Viyana'da ansızın kaybolan Samra ve Sabina Suriye'ye gitmekten bin pişman.


Boşnak kökenli 17 ve 15 yaşındaki lise öğrencisi iki kız geri dönmek istiyor. Ama kaçamıyor.

“Zeitung Österreich” gazetesine konuşan kızların yakınları, Samra ve Sabina'nın aileleriyle yeniden ilişkiye geçtiklerini anlattı. Gazeteye konuşan yakınları 17 yaşındaki Samra'nın bir Çeçenle evlendiğini, IŞİD teröristlerinin baş kesme, işkence ve şiddeti karşısında şoka uğradığını ve Avusturya 'ya dönmek istediğini söyledi.

15 yaşındaki Sabina'nın geri dönmek istediğinin pek açık olmadığı kaydedildi. İki genç kızın Suriye 'de IŞİD'in kontrolündeki Rakka kentinde bulundukları sanılıyor.

İki genç kız geçtiğimiz nisan ayında aileleri için “Suriye'ye gidiyoruz. Cennette buluşuruz” diye bir veda mektubu bırakarak, ortadan kaybolmuşlardı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Kobani’yi kara bulutlar kapladı

SONRAKİ HABER

Kazançlar tüm Kıbrıslılara ait

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.