ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ekim 2014 Salı 12:41

IŞİD'den özel kuvvetlere intihar saldırısı

IŞİDden özel kuvvetlere intihar saldırısı

IŞİD militanları Musul barajı yakınlarında peşmerge özel kuvveti Zerevani güçlerine yönelik intihar saldırısı düzenledi.


IŞİD militanlarının Musul barajı yakınlarında peşmerge özel kuvveti Zerevani güçlerine yönelik düzenlediği intihar saldırısında, aralarında Tuğgeneral Sefer Herki'nin de bulunduğu 20 kişi öldü, 45 kişi yaralandı.

Musul barajı ve Duhok'un Wanke nahiyesi arasındaki bölgede peşmerge özel kuvveti Zerevani güçlerine dün akşam saatlerinde bomba yüklü su tankeri ile intihar saldırısı düzenlendi. Su tankerinin peşmerge birliği yakınındaki kontrol noktasında patlaması sonucu aralarında Zerevani güçlerinin komutan yardımcılarından Tuğgeneral Sefer Herki'nin de bulunduğu 20 peşmerge hayatını kaybetti. Saldırıyı yapan teröristin de öldüğü patlamada 45 peşmergenin de yaralandığı belirtildi. 

ÖLENLERDEN 3'Ü TÜRKİYE VATANDAŞI

Duhok'ta bulunan hastanelere kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyiye gittiği belirtildi. Patlamada yaşamını yitiren 3 peşmergenin Türkiye vatandaşı olduğu ve cenazelerinin memleketlerine gönderileceği kaydedildi.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER