SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ekim 2014 Pazar 14:16

IŞİD yolcu uçağı vurabilir

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/yolcu-ucagi-1426981-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/yolcu-ucagi-1426981-622x360.jpg
IŞİD yolcu uçağı vurabilir

Irak Şam İslam Devleti IŞİD terör örgütünün yolcu uçaklarını düşürebileceği iddia edildi.


Bild Am Sonntag gazetesinin, Almanya Federal Haber Alma Teşkilatı (BND) kaynaklarına dayanarak verdiği habere göre, Kuzey Irak’taki IŞİD’in elinde yolcu uçağı düşürebilecek son derece modern hava savunma roketatarları bulunuyor. Habere göre, Alman Federal Meclisi’nde yapılan gizli görüşmede BND ajanları bu konuda uyarıda bulundu. Gazete, uyarının gizli oturuma katılan bir federal milletvekili kanalıyla öğrenildiğini yazdı. Söz konusu silahların Manpads tipi taşınılabilir ve omuza konularak ateşlenen roketatarlar olduğu açıklandı. Ruslar'ın planladığı bu silahların Bulgaristan veya Çin’de imal edilmiş olduğu belirtildi. 1970’li yıllardan bu yana bilinen bu silahların, IŞİD teröristlerinin elinde son modellerinin bulunabileceği vurgulandı. Bu roketatarların çok az eğitimli militanlarca da kullanılabileceğine dikkat çekildi. Roketatarların Suriye ordusunun silah depolarından ele geçirildiği sanılıyor. Avusturya Havayolları ve Katar Havayolları gibi bir çok havayolu şirketi halen Kuzey Irak’a yolcu taşıyor.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

IŞİD'nin bu seferki hedefi karargah binası

SONRAKİ HABER

Kobani’de hava saldırısı sürüyor

YORUM YAZ
1 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - ferhat s:26 Ekim 2014, Pazar 15:27

    BILD GAZETESI yine bol bol atmis yeterki gazete satilsin