ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2014 Perşembe 09:15

"IŞİD, Türkiye'yi açıktan tehdit etti" iddiası!

"IŞİD, Türkiyeyi açıktan tehdit etti" iddiası!

Twitter'da yayılan bir mesaja göre Irak Şam İslam Devleti örgütü, Türkiye'nin ABD'nin yanında yer almasından dolayı açıktan tehdit etti. Mesajın gerçek olup olmadığı ise tartışılıyor


Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden (TBMM) Suriye ve Irak için sınır ötesi harekat tezkeresinin geçmesi ve dün ABD'nin Kobani'deki IŞID güçlerine hava harekatı düzenlemesinin ardından örgütün Türkiye'yi tehdit ettiği bir twitter paylaşımı ortalıkta dolaşmaya başladı.

Haber Türk'ün haberine göre; İslam Devleti Haber adlı Twitter adresinden yayınlanan bildiride, "Türkiye haçlı seferlerinde yer almasının bedelini ağır ödeyecektir" deniliyor.

"BİNLERCE UYUYAN HÜCREMİZ VAR

Türkiye haritasının üzerine el bombaları konulan bir görselle yayınlanan tehdit mesajında, "Türkiye bu savaşa İslam devletinin karşısında girerse, güvenli kalır zannetmesin. Türkiye'nin içinde İslam Devleti'nin binlerce uyuyan hücreleri vardır. Bizim cevabımız çok sert gelecektir" deniliyor.

Öte yandan bu mesajın sahte olduğu yönünde iddialar da bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde de sosyal medyada Türkiye'nin IŞİD tarafından tehdit edildiği bir video yayınlanmış fakat video IŞİD üyeleri tarafından yalanlanmıştı. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER