SON DAKİKA :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Ekim 2014 Pazartesi 18:26

Irak ordusu, Anbar vilayetinde stratejik öneme sahip bir askeri üssü IŞİD militanlarına bıraktı

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/isid-stratejik-noktayi-ele-gecirdi-1475979-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/isid-stratejik-noktayi-ele-gecirdi-1475979-622x360.jpg
IŞİD stratejik noktayı ele geçirdi

Irak ordusu, Anbar vilayetinde stratejik öneme sahip bir askeri üssü yoğun bir şekilde savaştığı IŞİD militanlarına bıraktı.


Iraklı güçlerin bugün yaptığı açıklamada, Irak’ta bazı bölgelerin kontrolünü ele geçiren IŞİD’le savaşan Irak ordusunun, ülkenin en vilayeti El Anbar’daki stratejik öneme sahip üsten geri çekildiğini duyurdu.

Merkezi Şii hükümetinin Anbar vilayetinde elinde kalan birkaç üsten biri olan Hit şehri yakınlarındaki askeri üs IŞİD’in kontrolüne geçti. Ramadi kentinin batısında bulunan üs, bölgeden geçen yolların kesiştiği noktada kilit bir öneme sahipti.

Irak ordusu kayıplara rağmen Irak’ın en büyük ikinci barajı ile Anbar vilayetinin başkenti Ramadi’nin savunmasını sağlayan Ayn El Esad askeri üssünün kontrolünü elinde tutuyor.
 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

Sınırda çuval içinde mühimmat

SONRAKİ HABER

Bir kez daha galip geldi

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.