ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2014 Perşembe 13:19

IŞİD liderine Twitter’dan oğlunu sordu

IŞİD liderine Twitterdan onu sordu

ABD'li Peter Kassig’in annesi, Twitter üzerinden Ebu Bekir Bağdadi'ye bir mesaj gönderdi.


1 yıldır IŞİD'in elinde olan ve Müslüman olduğu duyurulan ABD'li Peter Kassig’in annesi, Twitter üzerinden Ebu Bekir Bağdadi'ye bir mesaj gönderdi. Acılı anne, oğlunun akıbeti için IŞİD'le bağlantıya geçmek istediğini belirtti.

Irak Şam İslam Devlet'nin (IŞİD) rehin aldığı ABD'li Peter Kassig'in annesi, Twitter üzerinden IŞİD lideri Ebu Bekir Bağdadi'ye bir mesaj gönderdi.

Müslüman olan ve adını 'Abdul-Rahman' olarak değiştiren 26 yaşındaki Peter Kassig'in akıbeti hakkında bilgi almak isteyen annesi, Twitter üzerinden terör örgütünün liderine çağrıda bulundu.

Paula Kassing, kişisel Twitter hesabından yayınladığı mesajında “Oğlumun akıbeti ile ilgili haber alabilmek için IŞİD’le irtibata geçmeye çalışıyorum. Ben yaşlı bir kadınım ve Abdul Rahman benim tek çocuğum. Ben ve kocam devlet yardımı almadan bir başımıza yaşıyoruz. Sizinle konuşmak isityoruz. Size nasıl ulaşırız” ifadelerine yer verdi.

ntvmsnbc.com'un haberine göre; Mesajının başında IŞİD lideri Bağdadi'ye 'Halife' diye hitap eden anne, bu mesajını IŞİD üyesi olduğu kişilere Twitter üzerinden gönderdi.

Kassing, 2012'de Suriyeli mültecilere yardım edebilmek için ABD’den Lübnan'a taşınmıştı. Aileye göre, 26 yaşındaki adam, 1 yıldır IŞİD'in elinde bulunuyor.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER