SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
 • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 09:43

IŞİD kadınları 'şeriata' uygun satılıyor!

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/isid-1476260-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/isid-1476260-622x360.jpg
IŞİD kadınları bu gerekçeyle satıyor

IŞİD'den şok açıklama! IŞİD, Ezidi kadınların cariye, erkeklerin de köle olarak kullanıldığı ve bunun dinen “caiz” olduğu yönünde bir açıklama yaptı.


İngiliz gazetesi Daily Telegraph IŞİD'in binlerce Ezidi kadını cariye olarak sattığını bildiriyor.

Gazeteye göre kendisini İslam Devleti olarak tanımlayan oluşum bu uygulamanın detaylı teolojik nedenlerini de yayınladı.

İslam Devleti'nin İngilizce internet dergisi Dabiq'da yeni bir makIalede, sadece uygulama itiraf edilmiyor, bunun erken İslam'ın teolojik kararlarına uygun olduğu ileri sürülüyor.

Makalede "Yakalanmasından sonra, Ezidi kadın ve çocuklar çatışmaya katılan İslam Devleti savaşçıları arasında şeriata göre bölüştürüldü" deniyor.

Müşrikler olarak tanımlanan paganlar ve putperestler ile, sapkın olarak kabul ettikleri Müslüman mezheplerin kadınların arasında bir fark olduğunu da söylüyor.

IŞİD'DEN EZİDİ AÇIKLAMASI

Örgütün İngilizce yayımlanan “Dabiq” adlı yayın oranında yer alan açıklamada, Musul’un Şengal (Sincar) bölgesinden rehin alınanlarla ilgili bilgi verildi.

Rudaw'ın haberine göre Hıristiyanlar ile Yahudiler’in kutsal bir kitaba ve semavi bir dine mensup oldukları için belli bir fidye karşılığında serbest bırakılabileceği, şeriat hükmüne göre bazı haklardan da yararlanabileceği belirtilen açıklamada, Ezdiler hiç bir hakka sahip olmayan “Müşrik” (Allah’a şirk koşan) olarak tanımlanıyor.

Örgüt, ezidiler’in bu nedenle savaş ganimeti olarak tutulduklarını, IŞİD savaşçılarının her türlü tasarrufuna açık olduklarını iddia etti.

Söz konusu tasarruf, ’’İslam Devleti savaşçıları Ezidi kadınları ister cariye olarak mahremine alabilir, isterse satabilir. Erkekleri ise köle olarak çalıştırabilir veya satabilir’’ diye ifade edildi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Katalonya önce "bölgesel Seçim"’e gidebilir

SONRAKİ HABER

Yahudiler'den Filistinli kadınlara saldırı!

YORUM YAZ
5 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

 • - Gökhan OKULMUŞ:16 Ekim 2014, Perşembe 07:23

  ALLAH seni hür yaratmış iken sen başkasına köle olma HzALİ
  Bu kadar net bir hal iken insan pazarının seriatte veya islamda nasıl yerii olabilir

 • - adsiz adsiz:15 Ekim 2014, Çarşamba 20:00

  yezitlere buda az

 • - fatih meriç:14 Ekim 2014, Salı 23:28

 • - Hallo Hallo:14 Ekim 2014, Salı 16:57

  bikere seriata kadinlar satilmaz !!

 • - Misafir Misafir:14 Ekim 2014, Salı 15:42

  Sacmalamayin. Bu ISID ancak palvaradan baska bir sey yaptigi yok. Islam dininde insan ticareti diye bir sey var mi?