ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2014 Çarşamba 19:46

IŞİD Humus'ta petrol kuyularının denetimini tekrar sağladı

IŞİD Humusta petrol kuyularının denetimini tekrar sağladı

Terör örgütü IŞİD'in Suriye'nin Humus kentinde stratejik öneme sahip Şaer bölgesindeki doğalgaz sahası ile bazı petrol kuyularının denetimini tekrar ele geçirdiği bildirildi.


Terör örgütü IŞİD'in Suriye'nin Humus kentinde stratejik öneme sahip Şaer bölgesindeki doğalgaz sahası ile bazı petrol kuyularının denetimini tekrar ele geçirdiği bildirildi.

Muhalif MASAR ajansında yer alan habere göre, IŞİD ile Suriye ordusuna ait birlikler arasında çıkan çatışmalarda 50 asker ile 11 IŞİD militanı hayatını kaybetti. Çatışmaların ardından IŞİD, Humus'ta stratejik öneme sahip Şaer bölgesinde bulunan doğal gaz sahası ile birkaç petrol kuyusunun kontrolünü tekrar sağladı.

IŞİD militanlarının 17 askeri alıkoyduğu ve çok sayıda askeri aracı da ele geçirdiği kaydedildi.

Esed rejimine bağlı güçlerin, temmuz ayında Şaer bölgesine kara ve havadan yoğun saldırı düzenlemesi üzerine IŞİD militanları bölgeyi terk etmek zorunda kalmıştı.

Suriye resmi ajansı SANA'da yer alan haberde, Humus kırsalındaki Şaer Dağı çevresinde çıkan şiddetli çatışmalarda yüzlerce silahlı kişinin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiği ifade edildi.

Humus'ta bomba yüklü araç infilak etti

Suriye'nin Humus kentinde bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı bildirildi.

Suriye resmi haber ajansı SANA, Humus kentinin Zehra semtinde bomba yüklü bir aracın infilak ettiğini, patlamada çok sayıda sivilin öldüğünü ve yaralandığını duyurdu.

Patlama sonucu çevrede ağır hasarın meydana geldiği ifade edildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER