ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Aralık 2014 Pazartesi 14:30

IŞİD geri çekiliyor...

IŞİD geri çekiliyor...

Rojava’nın Kobani kentinde, dün akşam ve bu sabah yapılan saldırılarda 25 örgüt mensubu öldürüldü.


IŞİD geri çekiliyor...Rûdaw muhabiri Ömer Kalo, ABD öncülüğündeki koalisyona ait savaş uçaklarının bu sabah Kobani’de gerçekleştirdiği saldırıda, 1’i emir 16 IŞİD’linin öldürüldüğünü iletti.

Peşmerge Güçleri Komutanı Kaptan Şerwan Spindareyi, koalisyon güçlerinin IŞİD’in 4 mevzisine yoğun hava saldırısı düzenlediğini ifade etti.

Komutan, Peşmerge Güçleri ile YPG savaşçılarının hava saldırılarıyla eşzamanlı olarak harekete geçtiğini belirterek, “Saldırılarda örgütün emiri olan Cundullah Çiçani ve 15 IŞİD’li öldürüldü” dedi.

Spindareyi, Kürt güçlerinin dün akşam düzenlediği saldırı sonucu ise, 8 IŞİD’linin etkisi hale getirildiğini ve çok sayıda silaha el konulduğunu aktardı.

Şerwan Spindareyi, koalisyon güçlerinin desteğiyle birkaç mahalleyi kurtararak, bölgede ilerleme sağladıklarını ve IŞİD’lilerin geri çekilmeye başladığını kaydetti.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), dün akşam, geçen 3 aylık zaman diliminde IŞİD örgütünün bin 400 kayıp verdiğini açıklamıştı.

Raporda, IŞİD saldırılarında 471 YPG savaşçısı ile 17 Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) savaşçısının şehit olduğu belirtilmişti.

Kobani’deki savaşta onlarca Kürt sivilin de hayatını kaybettiği, raporda yer almıştı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER