ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Kasım 2014 Pazartesi 16:18

IŞİD, bir kasabayı ele geçirdi

IŞİD, bir kasabayı ele geçirdi

IŞİD, Ramadi kentindeki El-Mecar kasabasının kontrolünü ele geçirdi.


Irak'ta terör örgütü IŞİD'in Ramadi kentindeki el-Mecar kasabasının kontrolünü ele geçirdiği bildirildi.

Amiriye kasabası Meclis Başkanı Şakir Mahmud, IŞİD militanlarının el-Mecar kasabasına iki taraftan saldırı düzenlediğini, ardından Irak emniyet güçleri ile militanlar arasında şiddetli çatışmaların çıktığını söyledi. 

Terör örgütü unsurlarının, Irak ordusuna ait askeri noktaya da saldırı düzenlediğini ve burada stratejik bir köprüyü imha ettiğini belirten Mahmud, çatışmanın ardından güvenlik güçlerinin bölgeden çekilmek zorunda kaldığını ifade etti.

Mahmud, Mecar beldesinde kontrolü sağlayan militanların beldedeki hükümet daireleri ile polis merkezini de ele geçirdiğini söyledi. 

7 IŞİD militanı öldü

Öte yandan Enbar Operasyonları Komutanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Felluce'nin güneyinde Naimiyye bölgesinde IŞİD militanları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 7 IŞİD militanı öldü.

Otorite boşluğunun yaşandığı Irak'ta, IŞİD öncülüğündeki silahlı grupların haziranda Musul başta olmak üzere bazı bölgelerin kontrolünü ele geçirmesinin ardından, ülkenin çeşitli yerlerinde IŞİD ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar sürüyor.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER