SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ekim 2014 Pazar 10:41

Endonezya'da işçiler grev başlattı

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/isciler-grev-baslatti-1478004-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/isciler-grev-baslatti-1478004-622x360.jpg
İşçiler grev başlattı

Endonezya'da işçiler, maaşlarına zam yapılması ve sözleşmeli çalışanların işe alınması talebiyle grev başlattı.


İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun çağrısıyla ülke genelinde yaklaşık 2 milyon işçi greve gitti. Otobüslerle başkent Cakarta'ya ulaşan işçiler, Cakarta Valiliği önünde toplandı, hükümet aleyhine sloganlar atarak pankartlar açtı.

Protestoya katılan on binlerce işçi, maaşlarına zam yapılmasını ve sözleşmeli çalışanların işe alınmasını istedi. Kırmızı renkte kıyafet giyen işçilerin eylemi, Cakarta caddelerindeki trafiği felç etti.

Protestoyu organize edenlerden Muhammed Rüşdi, verilen sözler yerine getirilene kadar gösterilere devam edeceklerini söyleyerek "Hükümet bize 2 yıl sözleşmeli çalıştıktan sonra kadroya alınacağımıza dair söz vermişti. Ancak şu ana kadar hiçbir adım atılmadı. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız" diye konuştu.

Protestolar nedeniyle başkent Cakarta'da 17 bin 300 polis geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı, şehir merkezinde bazı yollar güvenlik nedeniyle trafiğe kapatıldı.

Ülkede geçen yıl da genel grev yapılmış, hükümet, işçi maaşlarını yüzde 44 artırmıştı.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

Bu kadar büyüğünü görmediniz!

SONRAKİ HABER

Kan donduran hayvanlık

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.