ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 18:38

Irkçıların gösterileri sağduyu duvarına çarpıyor


Almanya’ da genel seçimler öncesi aşırı sağcı grup Pro Deutschland, eylemlerine devam etse de beklediği sonuca ulaşamıyor. Sayıları sekiz kişiyi geçmeyen aşırı sağcı grup bu defa da Krefeld şehrinde 200 kişilik bir karşı grup tarafından karşılandı.

Şehirde Arap Müslümanların açtığı El Kuds Camii önünde gösteri düzenleyerek Müslümanlara ve İslam’a hakaret etmeye çalışan aşırı sağcılar, aralarında Krefeld Belediye Başkanı Frank Meyer, Yeşiller’e mensup siyasiler,sendika temsilcileri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyesinin oluşturduğu grup tarafından engellendi. Aşırı sağcılar Krefeld’de de çarşaf giyinmiş bir kadın konuşmacıyla Müslümanları provoke etmeye çalışsalar da emellerine ulaşamadılar.

MÜSLÜMANLARIN SINIR DIŞI EDİLMESİNİ İSTİYORLAR

Aşırı sağcıların lideri Lars Seidensticker ise provokatif söylemlerini burada da sürdürdü. Seidensticker, Almanya’nın İslamlaştırılmaya çalışıldığını iddia ederek, Müslümanların sınır dışı edilmesini istedi. Krefeld Emniyet Müdürü Reiner Furt ve komiser Peter Gese ise miting öncesi cami yöneticileri ile kısa bir görüşme yaparak tahriklere kapılmamaları yönünde uyardı. Cami yöneticileri ve çok sayıda vatandaş gelişmeleri cami avlusundan izledi ve herhangi bir karşı tepki göstermedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER