ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2017 Perşembe 11:28

İran'da intihar saldırısı düzenleyenler İran'lı çıktı

İranda intihar saldırısı düzenleyenler İranlı çıktı

Tahran'daki terör saldırılarının faillerinin İranlı olduğu açıklandı


İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Başkan Yardımcısı Rıza Seyfullahi, İran meclisi ve Humeyni'nin türbesine düzenlenen saldırıların faillerinin İran asıllı olduğunu söyledi.

İran devlet televizyonuna konuşan Seyfullahi, Tahran'daki terör saldırıları faillerinin belirlendiğini ve saldırganların İranlı olduğunu belirtti.

Saldırganların, İran'ın farklı kesimlerinden DAEŞ terör örgütüne katılanlar olduğunu kaydeden Seyfullahi, İran'ın, DAEŞ'le mücadelede verdiği destekten dolayı hedef alındığını ifade etti.

Seyfullahi, şu ana kadar 58 saldırının İran güvenlik güçleri tarafından önlendiği bilgisini paylaştı.

- Tahran terör saldırısının bilançosu: 13 ölü, 52 yaralı

İran Ambulans Müdürü Pir Hüseyin Kulivend, İran meclisi ve Humeyni'nin türbesine düzenlenen saldırılarda 13 kişinin hayatını kaybettiğini, 52 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Kulivend, 52 yaralıdan 15'inin hastanelerden taburcu edildiğini, yoğun bakımda tedavi altına alınan 6 kişinin de durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi.

Başkent Tahran'da, dün sabah saatlerinde İran Meclisi'ne ve İran kurucu lideri Humeyni'nin türbesine yapılan silahlı ve bombalı saldırıları terör örgütü DEAŞ üstlenmişti.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER