ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 09:19

Irak'ta şiddet dinmek bilmiyor

Irakta şiddet dinmek bilmiyor

Irak'ın çeşitli kentlerinde çıkan olaylarda çeşitli örgütlerin bazı ev ve iş yerlerini ateşe vermesi üzerine 8 kişi öldü, 12 kişi yaralandı.


Irak'ın çeşitli kentlerinde meydana gelen şiddet olaylarında 8 kişinin öldüğü, 12 kişinin yaralandığı bildirildi.

Ülkenin batısındaki el-Enbar ilinin er-Ramadi kentinde Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) mensup örgüt üyelerinin bazı ev ve iş yerlerini ateşe verdiğini ifade eden Vali Ahmed Halef ed- Duleymi, yangınların büyük maddi kayıplara neden olduğunu açıkladı.

Felluce Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmed eş-Şami, yaptığı açıklamada, vatandaşların dükkanlarını, evlerini hedef alan yangınlarda ve kentte meydana gelen çatışmalarda 12 kişinin yaralandığını belirtti.

Öte yandan, Kerkük'ün doğusunda ve güneyinde 2 değişik yerde meydana gelen patlamalarda 4 kişi hayatını kaybetti.
Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, askeri üniforma giymiş bazı kişiler Kerkük'ün 45 kilometre güneyinde bulunan Reşad kasabasının Hamire köyüne baskın düzenledikleri bildirildi. Baskında ev sahibi Ataallah Gafil ve kardeşi Abdi Riyaşi öldürüldü. Aynı evden Adnan er-Riyaşi'nin ise kaçırıldığı ifade edildi.

Emniyet güçlerinin yaptığı aramalarda Hamire köyünün dışında silahla vurularak öldürülmüş bir kişi bulduklarını, bu kişinin kaçırılan Adnan Riyaşi olabileceği belirtildi.

Kerkük kent merkezinde kimliği belirsiz kişiler tarafından açılan ateş sonucunda bir kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER