ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Kasım 2012 Çarşamba 15:01

Irak'ta sıcak saatler yaşanıyor


Irak'ın farklı bölgelerinde bu sabah düzenlenen bombalı saldırılarda ölenlerin sayısı 15'e yükseldi.

Irak güvenlik ve sağlık yetkilileri, bombalı saldırılarda 95 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Başkent Bağdat'ın 250 km kuzeyindeki Kerkük şehrinde bomba yüklü park halindeki 3 araç ve yola yerleştirilen bir bombayla düzenlenen saldırılarda 9 kişi ölürken, 35 kişi de yaralandı.

Bağdat'ın 100 km güneyindeki Babil iline bağlı Midhatiye ilçesinde El-Arabi çarşıda park halindeki bomba yüklü bir aracın patlatılması sonucu 6 kişinin hayatını kaybettiği, 37 kişinin yaralandığı belirtildi.

Yine Midhatiye şehrinde yola yerleştirilen bir bombayla bir kız ilkokulu hedef alındı. Olayda 11 kız öğrencinin yaralandığı kaydedildi.

Bu arada, Bağdat'ın merkezinde bulunan Filistin otelinin yanında bu sabah bomba yüklü park halinde bir aracın patladığı, olayda 5 kişinin yaralandığı bildirildi.

Bağdat'ın 170 km kuzeyindeki Salahaddin iline bağlı Biji ilçesinde de yola yerleştirilen bir bombayla Biji ilçesi kaymakamının hedef alındığı saldırıda, kaymakamın 4 koruması yaralandı.

Bağdat'ın 70 km batısındaki Felluce şehrinin doğusuna bir havan topu mermisinin düşmesi sonucu taş ocağında çalışan 3 işçi yaralandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER