SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2014 Cumartesi 13:45

Irak ordusundan Ramadi'de IŞİD operasyonu

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/irak-1481973-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/irak-1481973-622x360.jpg
Irak ordusundan IŞİD operasyonu

Irak ordusunun IŞİD'in elindeki bölgeyi ele geçirmek için Ramadi kentinde geniş kapsamlı operasyon başlattığı bildirildi.


Enbar Operasyon Gücü Komutanı Reşid Felih, ordunun IŞİD'in kontrolündeki Ramadi'nin Ceziretu el-Buşehab bölgesine geniş kapsamlı operasyon düzenlediğini belirtti.

ABD'ye ait savaş uçaklarının da havadan destek verdiği operasyonda, bazı IŞİD mevzilerinin ele geçirildiğini ifade eden Felih, örgüte "ağır zarar" verildiğini kaydetti.

Felih, operasyonda can kaybı olup olmadığına ilişkin bilgi vermedi.

Otorite boşluğunun yaşandığı Irak'ta, IŞİD öncülüğündeki silahlı grupların haziran ayında Musul başta olmak üzere bazı bölgelerin kontrolünü ele geçirmesinin ardından, ülkenin çeşitli yerlerinde IŞİD ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar sürüyor. Irak ordusu ve ABD'ye ait hava unsurları da bir süredir IŞİD'in kontrolündeki bazı hedeflere hava saldırıları düzenliyor.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

Yunanistan'da hükümete karşı grev

SONRAKİ HABER

Afganistan’da intihar saldırısı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.