ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Eylül 2014 Perşembe 01:20

iPhone 6 için kız arkadaşını satılığa çıkardı

iPhone 6 için öyle bir şey yaptı ki...

Çin’de bir öğrenci iPhone 6 alabilmek için, kız arkadaşını nakit ödeme yapabilecek birisiyle paylaşabileceğini duyurdu.


Teknoloji çılgınlığı dünyada bir salgın gibi yayılırken, Çin'de bir öğrencinin iPhone 6 alabilmek için, kız arkadaşını nakit ödeme yapabilecek birisiyle paylaşabileceğini duyurması şok etkisi yarattı.

Yerel kaynaklara göre; Songijang Üniversitesi öğrencisi okulun önünde 'kız arkadaş paylaşılır' yazılı bir pankart açtı. Yanlış anlaşılmaması içinde kurallarını pankarta yazarak sıraladı: Birlikte yemek yemek, ders çalışmak, video oyunu oynamak, sınıfta birlikte oturmak ve dışarı çıkmak. 

Bu teklifle ilgilenenlerin telefonundaki mobil internet üzerinden kendisine bağlanarak kız arkadaşının fotoğraflarını gönderebileceğini söyleyen genç, kız arkadaşı için saat başına 10 yuan ya da aylık 500 yuan istedi. Kız arkadaşının boyunu kilosunu, özgeçmişini ve fotoğraflarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan öğrencinin teklifiyle ilgilenen henüz çıkmadı.

Teknoloji çılgınlığı Çin'de büyük boyutlara ulaştı. Böyle bir girişim Çin'de yaşanan ilk olay değil. Çöpçatan siteleri üzerinden iPhone alabilmek için kız arkadaşını satanların yanısıra birkaç yıl önce de Çin'de bir kişi iPhone ve i Pad alabilmek için böbreğini satmıştı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER