SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Aralık 2014 Pazartesi 11:27

İngiltere'den Lübnan'a terörle mücadelede destek

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/ingiltere-1486264-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/ingiltere-1486264-622x360.jpg
İngiltereden Lübnana terörle mücadelede destek

İngiltere'nin Lübnan'da bir Hristiyan kasabasını, kurduğu gözetleme kuleleriyle IŞİD güçlerinden koruduğu iddia edildi.


İngiltere'nin Lübnan'da bir Hristiyan kasabasını, kurduğu gözetleme kuleleriyle IŞİD güçlerinden koruduğu iddia edildi.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin manşetinden verilen habere göre, gizlice harekete geçen İngiliz ekibi, Bekaa Vadisi'ndeki Ras Baalbek kasabasının Suriye sınırına 12 gözetleme kulesi inşa etti ve IŞİD'in katliamını engelledi. Haberde, inşa edilen gözetleme noktaları sayesinde Lübnan ordusunun IŞİD'in ilerleyişini durdurduğu belirtildi.

İngiltere Başbakanı David Cameron'ın kasabanın kurtarılmasını yakından takip ettiği ve gözetleme kulesinin inşasının maliyetinin 150 bin sterlin olduğu kaydedildi. Gazeteye konuşan İngiltere'nin Beyrut Büyükelçisi Tom Fletcher, "Gözetleme kulelerinin Ras Baalbek kasabasında katliam yaşanmasını önlediğine inanıyorum. IŞİD, bu tür sembolik değeri olan büyük zaferler elde etmek istiyor. Bir sınıra baskın düzenleyip orada katliam yapınca, tüm dikkatleri çekiyorsunuz. Lübnan gibi hassas dengelerle var olan bir ülkede, bu tür olayların çok dramatik sonuçları olabilir" dedi.

Gazete, Ras Baalbek kasabasında, IŞİD saldırılarını engelleyen en stratejik noktada bulunan ve "Tango 10" adındaki kulenin geçen temmuz ayında 17 gün içinde inşa edildiği bilgisine yer verdi.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Korkunç infaz

SONRAKİ HABER

Papa'dan Türk-Ermeni sınırı açıklaması

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.