ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 15:51

İngiltere'deki telekulak davası


İngiltere'de devam eden telekulak skandalı davasında ifade veden ünlü İngiliz aktör Jude Law, "Basının hayatıyla ilgili sağlıksız oranda bilgiye sahip olduğunu" söyledi.
Londra'daki Old Bailey Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada Law, ayrıca paparazilerin çocuklarını götürdüğü mekanlara gizlice geldiklerini dile getirirken, Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu ve skandalın ardından kapatılan "News of the World" gazetesinin Law ile ilgili bilgi edinmek için para ödediği biliniyor.
Basının kendisine olan ilgisinin 2001 yılında Oscar'a aday gösterilmesinin ardından arttığını kaydeden Law, aktris Sadie Frost'tan boşanması ve Sienna Miller ile ilişkisiyle birlikte bu ilginin daha da arttığını ifade etti. Birçok yere gizli gizli gitmeye çalıştığını anlatan Law, "Nereye gitsem basın orada bekliyor oluyordu" dedi.
Davada, "News of The World" gazetesinin editörleri Rebekah Brooks ve Andy Coulson'ın aralarında bulunduğu toplam 7 kişi, çok sayıda kişinin cep telefonlarını ve cep telefonu mesajlarını dinlemekten yargılanıyor.
İngiltere'de basın etiğinin sorgulanmasına ve soruşturmaya neden olan, kapatılan "News of the World" gazetesinin eski çalışanlarının sorgulanmasına ekimde başlanmıştı. Davanın ilkbahara kadar sürmesi bekleniyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER