ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Haziran 2014 Pazartesi 13:42

İngiltere Başbakanı Cameron'ın ramazan mesajı

İngiltere Başbakanı Cameronın ramazan mesajı

"Bu ay, ülkemizdeki ve yurtdışındaki Müslümanlar için yardımda bulunulan ve tefekkür edilen çok özel bir aydır"


İngiltere Başbakanı David Cameron, ramazan ayının başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Bu ay, ülkemizdeki ve yurtdışındaki Müslümanlar için yardımda bulunulan ve tefekkür edilen çok özel bir aydır" ifadelerini kullandı.
İngiltere'deki Müslümanların en büyük bağışçılar olduğunu kaydeden David Cameron, bu çerçevede her yıl ramazan ayında toplanan bağışların miktarından duyduğunu memnuniyeti dile getirdi. Geçen yıl ramazan ayında birçok kişinin ülke genelindeki camilerde, toplum merkezlerinde, parklarda ve çadırlarda iftarlarını açtığını kaydeden Cameron, "Bu yıl da hükümet, Leeds'den Luton'a, Woking'den Manchester'a kadar yüzlerce topluluk için iftar programını desteklemektedir" dedi.
İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague de dünya genelindeki tüm Müslümanların ramazan ayını kutlayarak, "Birleşik Krallık'ta ramazan, nesiller boyunca kutlanmaktadır. Müslüman dünyayla güçlü bağlarımızdan ve İngiliz Müslüman toplumundan dolayı gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.
Bu ramazanın sorunlu bölgelerde yerlerinden edilmiş ve yoksulluk içindeki birçok kişi için zor geçeceğini bildiklerini de dile getiren Hague, "İngiltere, uluslararası barış, güvenlik ve refahı desteklemek çerçevesinde dünya genelinde insani yardım konusunda lider olmaya devam edecektir" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER