ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Kasım 2014 Cuma 11:14

Independent: Hz. Muhammed'in evi yıkılacak

Independent: Hz. Muhammedin evi yıkılacak

İngiliz Independent gazetesi, Hz. Muhammed'in doğduğu evin yıkılacağını ve yerine Kral Abdullah için saray yapılacağını iddia etti.


Independent gazetesi, Mekke'nin tarihi dokusu ve Hz. Muhammed'in evinin büyük tehdit altında olduğunu söyledi. Ve Peygamberimizin evi olarak bakın nereyi gösterdi. 

Habere göre, kentin ve Kabe'nin etrafını gökdelenlerle dolduran Suudi yönetimi Hz. Muhammed'in doğduğu evi yıkacak ve Kabe'nin etrafındaki alana rezidans ve AVM yapacak.

EVİN YERİNE KRAL ABDULLAH'A SARAY YAPILACAK

Independent muhabiri Andrew Johnson imzasıyla yayımlanan haberde, Mekke'de Hz. Muhammed'in doğduğu evin olduğu yere devasa bir proje tasarlandığı belirtiliyor. Hz. Muhammed'in doğduğu evin yerine yapılacak binanın ise Kral Abdullah tarafından kullanılacağı iddia ediliyor.

Hz.Muhammed'in doğduğu ev olarak bilinen yerin bir süre önce hacılara kapatıldığı belirtilen haberde, Vahabilerin burada ibadet edilmemesi için özellikle uyarı astığı söyleniyor.

Uyarıda "Burasının Hz.Muhammed'in doğduğu ev olduğu konusunda hiçbir kanıt yoktur. O sebeple burada ibadet etmek ve herhangi bir şekilde dua etmek kesinlikle yasaktır" yazması dikkat çekiyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER