ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2014 Salı 00:49

İki yüzlü bebek!

İki yüzlü bebek!

Avustralya’da oldukça sıradışı bir doğum gerçekleşti. Doktorları da hayrete düşüren olayda bebeğe ilk bakıldığında bir bedende iki farklı yüz görülüyor. Ancak aslında bir beden sadece 2 tane yüzü değil 2 ayrı beyni de taşıyor.


Sidney’de yaşayan Renee Young geçen hafta ikiz kız bebekler dünyaya getirdi. Ancak talihsiz bebekler aynı vücutta gözlerini dünyaya açtı. Aynı beden ama ayrı iki beyin ve ayrı iki yüz…

Şu anda sağlık durumları iyi gibi görünse de doktorlar her şeye rağmen temkinli hareket etmek istiyor ve bebeklerin hastaneden çıkarılmasına izin vermiyor. Mucize bebeklerin iki yüzü iki beyni var. Ancak onlar bir bedene ve aynı organlara bağlılar.

Bebeklerin babası Simon Howie “Tek bir bedende olsalar da biz onların ikiz olarak görüyoruz. Herşeye rağmen onlar bizim kızlarımız ve onları çok seviyoruz” diyor.

Zor bir durumları olan minik ikizlerin adları ise “İnanç” ve “Umut”… Bu sıradışı durumu Renee Young ve Simon Howie çifti aslında doğumdan önce ultrasonda öğrenmiş. Ancak tıbben yapılacak bir şey maalesef bulunmuyor.

Dünyada kaydedilen çift yüzlü bebek vakasının sayısı 35… Ancak içlerinden hiçbiri hayatta kalmayı başaramamış.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER