ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 11:09

İki ülke birleşti hastane yaptı


Farsça konuşan ülkeler İran ile Tacikistan arasındaki ilişkiler sağlık alanında da giderek büyüyor. İki ülkenin ortaklaşa başkent Duşanbe’de inşa ettiği hastane hizmete açıldı.

Tacik basınında yer alan habere göre, hastanede Tacikistan’daki yoksul ailelere ücretsiz sağlık hizmeti verilecek. Ayrıca, bu aileler düşük fiyattan ilaç temin edebilecek. Hastanede, Tacik ve İran doktorları beraber çalışacak.

Hastanenin açılış törenine, İran Kızılay Cemiyeti Başkanı Abulhasan Fakeh de katıldı. İran Kızılay Cemiyeti Başkanı Fakeh, Duşanbe ziyareti kapsamında bir dizi görüşmelerde bulundu. Tacikistan Kızılay Cemiyeti Başkanı Zafar Muhabbatov ile bir araya gelen İranlı yetkili, iki dernek arasındaki ortak projeleri değerlendirdi.

İran Kızılay Cemiyeti’nin Azerbaycan, Afganistan, Bolivya, Somali, Tacikistan, Zimbabve, Fildişi Sahili, Sudan, Sierra Leon, Gana, Komor, Kenya, Lübnan, Mali, Nijer, Kongo, Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri, Nikaragua gibi 19 ülkede var olduğunu ve bu ülkelerde, sağlık hizmetleri verildiğini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER