ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 09:53

İbadethaneye saygısızlığa 'vandalizm' tutuklaması


ABD'nin başkenti Washington’da bulunan ünlü Ulusal Katedral içerisindeki ibadet odalarına yeşil boya ile zarar veren kadın 'vandalizm' suçundan tutuklandı.

Katedral çalışanları tarihi yapının en eski bölümü olan Bethlehem adlı ibadet odasına yeşil boya ile rastgele şekiller çizildiğini farketti. Boyanın farkedildiği sırada halen ıslak olduğunu ifade eden çalışanlar,bu yüzden eylemin aynı gün yapıldığını düşündüklerini söyledi. Katedral çalışanları ayrıca çocuk ibadet odasının da benzer bir boyalı saldırıya maruz kaldığını söyledi.

Geçtiğimiz cuma günü katedrale yakın bölgede iki benzer olay daha yaşandı. ABD’nin eski Başkanı Abraham Lincoln adına inşa edilen anıttaki heykel ve Smithsonian Kalesi karşısındaki Joseph Henry heykeli boyalı saldırıya uğradı.

Polis yetkilileri büyük benzerlik gösteren bu üç olay arasında bir ilişki olup olmadığının halen araştırıldığını dile getiriyor. Tutuklanan kadının kamu malına zarar vermekten ceza alması bekleniyor.

Saldırı sonrası heykel ve katedral içerisindeki odaların temizliğine başlandı. Çalışmaların birkaç gün sürebileceği ifade edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER