ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 15:59

Hüseyin Çelik: Türk öğretmenler zoru başarmış


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Irak'ın kuzeyinde açılan Türk okullarında görev yapan öğretmenlerin bölgede zoru başardıklarını söyledi. Erbil temaslarından sonra bugün Süleymaniye'ye geçen Hüseyin Çelik, Özel Süleymaniye İlköğretim okulunun açılış törenine katıldı. Okulun açılış törenine; Çelik ile birlikte YÖK Başkan Vekili Muhittin Şimşek, Süleymaniye Valisi Behroz Salih, Belediye Başkanı Yusuf Siyasi ve çok sayıda davet katıldı. Okulunun açılığında konuşan Hüseyin Çelik, Türk öğretmenlerinin bölgede gösterdiği üstün başarıya dikkat çekti.
Çelik konuşmasında, yol ve bina yapmanın kolay olduğunu belirterek, "Ancak öğretmenlerimiz 1994 yılında zor şartlar altında buraya eğitim vermek için geldiler. Yola çıkan öğretmenlerimiz zoru başarmış. Bu nedenle onlara teşekkür ediyorum"
Çelik, Türk okullarında görev yapan öğretmenlerin gönül bağlılıklarının eğitim, kültür ve ruh ilişkilerine dayandığını söyledi. Çelik, konuşmasında ayrıca Irak Cumhur Başkanı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreteri Celal Talabani'ye acil şifa dileklerde de bulundu.
Çelik’in akşam saatlerinde Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin eşi Hero Xan Talabani ile bir araya gelmesi bekleniyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER