ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 10:38

Humus'tan kara dumanlar yükseliyor


Humus'u kuşatan Esed ordusu, şehri savaş uçakları, füze ve roketlerle bombalıyor. Yoğun bombardıman altındaki şehirden kara dumanlar yükseliyor.

Suriye'de Hizbullah destekli Esed ordusunun kuşatması altındaki Humus'ta ağır bombardıman devam ediyor. Saldırılar sebebiyle birçok bina yerle bir olurken, Humus adeta hayalet bir şehri andırıyor. Muhalifler ile Esed güçleri arasında şehirde şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Bombardıman ve çatışmalar sebebiyle şehirde patlama ve kurşun sesleri eksik olmuyor. Bombardımanda çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Yayınlanan görüntülerde, bombardıman ve şiddetin boyutu gözler önüne seriliyor. Binaların büyük bölümünün hasar gördüğü Humus'un üzerinde bombardıman sebebiyle kara dumanların yükselmesi dikkat çekiyor.

Görüntülerde yaralı bir muhalif asker eline aldığı silahı ile Esed ve Hizbullah güçlerine meydan okuyor. "Humus'u sonuna kadar savunacağız" diyen muhalif asker, Allah'tan başkasına boyun eğmeyeceklerini belirterek Kelimeyi Şahadet getiriyor. Yaralı asker Humus'un Esed ve Hizbullah güçlerine mezar olacağını ifade ediyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER