ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 16:27

"Hristofyas, başı dik ayrılacak"


Rumların en güçlü başkan adayı olarak gösterilen Demokratik Seferberlik Partisi ( DİSİ) Başkanı Nikos Anastasiadis, Dimitris Hristofyas’ın Başkanlık görevinden başı dik ayrılacağını söyledi. Anastasiadis, "Hristofyas,Güney Kıbrıs’ta 5 yıllık icraat dönemi içerisinde yarattığı enkazı görmemek için başı dik ayrılacak." dedi.

Anastasiadis Avrupa Birliği milletvekillerinin de hazır bulunduğu seçim etkinliğinde yaptığı konuşmada, halk için halkın hükümeti olacaklarını kaydetti. Ulusal uzlaşı içerisinde 17 Şubat’ta baharı getireceklerini savunan Anastasiadis, seçimlerin ertesi günü itibarıyla Kıbrıs’ı Avrupai vatan haline getirmeyi hedefleyen yeni bir dönem başlayacağını söyledi.

“NE BAĞIŞ’A NE BAŞKA TÜRK YETKİLİLERE BİR DAHA ASLA....”

Etkinlikte konuşan ve Demokrat Parti (DİKO) olarak Anastasiadis’i destekleme gerekçelerini anlatan DİKO Başkanı Marios Karoyan da “Bizim için vatanseverlik ne Egemen Bağış’ın ne diğer Türk yetkililerin, ‘ihtiyacınız olduğunda size para verelim, ihtiyacınız olduğunda size su verelim, yaşayabilmeniz için şimdi para verelim’ demesine bir daha asla izin vermemektir.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER