ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2013 Pazar 15:09

Hollandalı Türkler huzurevindeki anneleri ziyaret etti

Hollandalı Türkler huzurevindeki anneleri ziyaret etti


Hollandalı Türklerin kurduğu Waterval Vakfı anneler günü münasebetiyle Amsterdam'da huzurevini ziyaret etti.

Hıristiyan Demokratlar (CDA) Milletvekili Michel Rog'un hazır bulunduğu ziyarette yaşlı ve kimsesiz annelere güller dağıtıldı. Bu anlamlı günde hatırlanmanın sevincini yasayan annelere verilen güller büyük mutluluk yaşattı.

Yaşlılar, büyük yalnızlık çektiklerini, kendi çocuklarının bile onları hatırlamadığını, ama Waterval Vakfı’nın her yıl kendilerini ziyaret etmesinden çok etkilendiklerini belirtti.

CDA Milletvekili Michel Rog, Waterval'ın bu anlamlı sosyal projesini yerinde görmekten son derece memnun olduğunu söyledi. Rog "Yaşlı annelerin mutluluklarını yakından gözlemledim. Oldukça memnun oldum. Hollandalı Türklerin kurduğu Waterval Vakfı çalışanlarını ve gönüllülerini yürekten tebrik ediyorum." dedi.

Waterval Vakfı Başkanı Fikri Çalkın ise 11 yıldır yaşlılar evini ziyaret edip yaşlı annelere gül dağıttıklarını söyledi. Çalkın "Amsterdam'da 450 yaşlının kaldığı bir huzur evinde 450 adet gül dağıttık. Efendimizin 'Cennet Annelerin Ayaklarının Altındadır' sözünü kendimiz rehber ederek bu etkinliği yapıyoruz." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER