SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2014 Perşembe 13:52

Hollanda aşırı sağcı parti camilerin kapatılmasını istedi

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/hollanda-cami-1489716-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/hollanda-cami-1489716-622x360.jpg
Hollanda aşırı sağcı parti camilerin kapatılmasını istedi

Hollanda'da daha çok yabancı karşıtı görüşleriyle bilinen aşırı sağcı Geert Wilders’in liderliğini yaptığı Özgürlük Partisi, ülkedeki camilerin kapatılmasını istedi.


Hollanda'da daha çok yabancı karşıtı görüşleriyle bilinen aşırı sağcı Geert Wilders’in liderliğini yaptığı Özgürlük Partisi (PVV), ülkedeki camilerin kapatılmasını istedi.

Temsilciler Meclisi’nde entegrasyonla ilgili bir görüşme sırasında konuşan PVV Milletvekili Machiel de Graaf, camisiz bir Hollanda’nın daha iyi olacağını belirterek “Hollanda’yı İslam’dan arındırmak istiyoruz” dedi.

Müslümanların değişmediğini, asimile ve entegre olmadığını kaydeden De Graaf, bir soru üzerine, “Hollanda’da İslam’ı istemiyoruz” diye konuştu.

Müslümanların yerli halka göre daha çok doğurduğunu da ileri süren De Graaf, Hollanda kimliği ve kültürünün bu yüzden yok olma tehlikesi yaşadığını savundu.

Göçmen ve Müslüman karşıtı politikalarıyla bilinen ve şimdiye kadar sadece yeni cami yapımının yasaklanmasını savunun PVV’nin, ilk kez ülkedeki tüm camilerin kapatılmasını dillendirmesine mecliste bulunan diğer partilere mensup milletvekilleri sert tepki gösterdi.

İktidar ortağı İşçi Partisi (PvdA) Milletvekili Roos Vermeij, PVV’li milletvekilinden sözlerini geri almasını isterken, Demokratlar 66 (D66) partisi milletvekili Sten van Weijenberg açıklamanın tehlikeli olduğunu söyledi. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

Yeni koz: Yaban Domuzu

SONRAKİ HABER

Afganistan'da intihar saldırısı

YORUM YAZ
2 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - HOLLANDA 0:27 Kasım 2014, Perşembe 18:17

    HIC BIRSEY YAPAMAZ HERSEYI YAPABILIR AMA CAMILERIN KAPATILMASINA ENGEL OLAMAZ CUNKU DEVLET SATEN YAPDIRIYOR ADAMINKI SADECE LAV

  • - Misafir ___ 06:27 Kasım 2014, Perşembe 17:53

    Biz de türkiyede Hristiyan, Yahudi ibadethaneleri istemiyoruz ama kimse bunu dile getirmiyor.